Produkcija 2019-04-16T08:51:01+00:00

Produkcija

Rapsai – vienas seniausiai naudojamų augalinių aliejų

Galima drąsiai sakyti, kad tai viena iš daugelio augalinių kultūrų, kuri pagyvina gamtą ne tik specifiniu kvapu, bet ir savo grožiu, jau nekalbant apie šios kultūros duodamą naudą.

Visų pirma, rapsai auginami kaip aliejinė kultūra, iš kurios išgaunamas rapsų aliejus, kuris yra naudojamas žmonių mitybai ir pašarų gamybai. Be viso to, didžioji rapsų aliejaus naudojimo dalis skirta biodyzelino gamybai.

Rapsų aliejus

– Rapsų aliejus (žaliavinis, neapdorotas) išgautas šalto ar karšto sėklų spaudimo arba ekstrakcijos būdu, kurio sudėtyje fosforo kiekis yra:

1. 10-30 PPM (mg/kg);
2. 30-100 PPM (mg/kg);
3. 100-300 PPM (mg/kg);
4. 300-500 PPM (mg/kg);
5. 500-800 PPM (mg/kg).

– Rapso aliejus, kurio sudėtyje yra didelis ėriuko rūgšties kiekis 35-45 %.

– Rapsų aliejus rafinuotas, dezodoruotas, palaidas arba sutaruotas į kliento pageidaujamą tarą:1 Ltr; 5 Ltr; 20 Ltr arba 1000 Ltr.

– Pagal specialius užsakovo poreikius galime tiekti rapsų aliejų rafinuotą, dezodoruotą, palaidą arba sutaruotą į kliento pageidaujamą tarą.

Pašarų gamybai

Rapsų aliejus yra vienas tinkamiausių produktų kombinuotų pašarų gamybai. Pašarai, kurių gamyboje naudojamas rapsų aliejus, turi labai daug maistingųjų bei energetinių savybių. Jie skirti lašišinėms žuvims, galvijams, kiaulėms bei vištoms šerti.

Maisto pramonei

Iš kitų aliejaus rūšių rapsų aliejus išsiskiria žmogaus organizmui reikalingų vitaminų gausa, taip pat sudėtyje yra Omega-6 ir Omega-3 rūgščių.
Mitybos specialistai pripažįsta, kad rapsų aliejus turi geriausią riebalų rūgščių procentinę sudėtį. Rapsų aliejus yra pripažintas daugelio profesionalių sveikatos organizacijų, įskaitant Mitybos ir dietologijos akademiją (angl. Academy of Nutrition and Dietetics) bei Amerikos širdies asociaciją (American Heart Association).
Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administracija (United States Food and Drug Administration) rapsų aliejų oficialiai pripažino sveiku dėl jame esančio didelio kiekio cholesterolį mažinančių riebalų.

Biodyzelino gamybai

Biodyzelinas yra ekologiškai švarūs degalai, skirti dyzeliniams varikliams. Tai yra pagamintas iš rapsų aliejaus Riebiųjų Rūgščių Metilo Esteris (RRME). Dyzeliniuose varikliuose jį galima naudoti gryną (100 proc. RRME) arba įvairių santykių mišiniuose su mineraliniu dyzelinu.

Rapsų išspaudos ir rūpiniai

Rapsų aliejaus gamybos proceso metu, didžiąją dalį gaunamo produkto sudaro išspaudos arba rupiniai (priklausomai kokiu būdu išgaunamas aliejus).
Rapsų išspaudos – tai vertingas, koncentruotas ir baltymingas pašarų priedas žuvims, paukščiams ir gyvuliams.
Jos yra aukštos maistinės ir energetinės vertės, turi daug nepakeičiamų amino rūgščių. Išspaudos turi iki 41 proc. baltymų ir iki 16 proc. riebalų. Daugelis šėrimo specialistų pažymi, jog rapsų išspaudos yra viena iš alternatyvų sojų rupiniams.

Kokybiniai parametrai (rodikliai):

Rapsų išspaudos ir rupiniai yra birūs produktai, kurie gali būti granuliuoti ir negranuliuoti, palaidi arba supakuoti į polipropileninius didmaišius po 500 kg arba 1000 kg.